Kategorie
Filtry

Drukarki JET

Dual lanes. Dual heads.

Twice the possibilities.

altalt

Drukarki jet firmy Mycronic to bez wątpienia najlepsze I najszybsze urządzenia na rynku.

Dyspensery JET z MYCRONIC to:

  • Elastyczność produkcji
  • Niespotykana w innych urządzeniach szybkość i dokładność dozowania
  • Szybkie przeprogramowanie produktu
  • Uzupełnienie lub zastąpienie standardowej drukarki
  • Zmniejszenie kosztów operacyjnych
  • Kompatybilność z innymi maszynami SMT

    alt

Zachęcamy do zapoznania się i informacjami dodatkowymi :

http://www.mycronic.com/products/surface-mount-technologies/JetPrinter-JetDispenser/

alt

Trzy szybkie modele. Jedna z najnowocześniejszych platform.

Szybka platforma MY700 do dozowania strumieniowego pasty lutowniczej i szerokiej gamy płynów montażowych zawiera trzy bardzo wydajne modele maszyn, każdy z własnym zestawem unikalnych możliwości.

MY700JD - Jet Dispenser
MY700JP - Drukarka strumieniowa
MY700JX - Jet Printer and Dispenser

Wysoce zaawansowany system ruchu umożliwia dozowanie płynów w locie z prędkością 300 punktów na sekundę i przyspieszeniem 3 gz doskonałą dokładnością. Objętość, rozmiar i kształt kropki można łatwo dostosować i zoptymalizować dla każdego elementu i podkładki na płycie. MY700 to platforma oparta na oprogramowaniu i nie wymaga interwencji operatora lub wymaga niewielkiej interwencji, co zapewnia spójny i dokładny wynik dla każdego elementu na płycie za każdym razem. Opcja dwupasmowa pozwala na efektywne zarządzanie deskami w linii, eliminując czasy transferu deski do zera. MY700 jest wyposażony w najnowocześniejszy system wizyjny zapewniający rozpoznawanie w locie i dokładny laserowy pomiar wysokości, aby automatycznie kompensować rozciąganie deski i wypaczenie, które zapewnią jakość wyniku dozowania. Wszystko to w kompaktowej obudowie, dostępnej zarówno z przodu, jak i z tyłu, o powierzchni nie większej niż półtora metra kwadratowego.

Podwój wszechstronność, szybkość i precyzję

Drukarka i dozownik Jet MY700 jest niewiarygodnie szybki, precyzyjny i pozwala na tworzenie złożonych płyt z prędkością ponad miliona punktów na godzinę. MY700 bezproblemowo radzi sobie z elastycznymi podłożami, tablicami LED, wnękami i aplikacjami pakiet na opakowaniu. Jego bezdotykowa dysza, która dyszy z wysoką precyzją, sprawia, że ​​każda warstwa pasty lutowniczej jest idealna, zmniejszając potrzebę ponownej obróbki i zwiększając ogólną wydajność. Dozowanie kleju lub innych płynów montażowych za pomocą tej samej maszyny, na tym samym etapie procesu, oszczędza miejsce w fabryce. Kapsułkowanie, selektywne powlekanie, kropki i linie za pomocą żywicy epoksydowej, kleju lub innych płynów montażowych są imponująco szybkie.

Inteligentniejsze oprogramowanie do inteligentnej automatyzacji

MY700 to platforma w 100% oparta na oprogramowaniu i umożliwia przygotowanie nowych zleceń offline w kilka minut. Wystarczy zaimportować dane CAD lub Gerber, zoptymalizować pod kątem szczególnie trudnych komponentów i skrócić czas reakcji do klienta do kilku minut zamiast dni. Prostsze zadania można przygotować bezpośrednio na maszynie do modyfikacji w locie. MY700 można łatwo zintegrować z całkowicie zautomatyzowaną linią produkcyjną, co pozwala na zmianę produktu aż do wielkości partii bez interwencji człowieka. Logując identyfikator kodu kreskowego każdej płyty wraz z danymi procesowymi, upewniasz się, że historia produkcji jest bezpiecznie przechowywana i możliwa do śledzenia.

Case - Maruwa

maruwa 970x352

 

Wyzwanie

Firma Maruwa Electronics & Chemical z siedzibą w Toyota City w prefekturze Aichi od 30 lat dostarcza produkty elektroniczne do przemysłu motoryzacyjnego. Pan Tsuji, dyrektor wykonawczy wyjaśnia, że ​​dni masowej produkcji już minęły. W ostatnich latach miesięczna produkcja 5000 sztuk na serię jest uważana za duże zamówienie. Wysoka mieszanka, produkcja małoseryjna jest teraz kluczowa dla przetrwania, a ostatecznym celem jest produkcja „partii pierwszej”.

Rozwiązanie

Automatyzując linię produkcyjną, różne procesy można połączyć w jeden przepływ, dzięki czemu jedna linia produkcyjna może zbudować wiele produktów niezależnie od modelu. Dzięki elastycznej linii produkcyjnej wyposażonej w drukarkę strumieniową firmy Mycronic firma może teraz wyeliminować nieefektywności związane z długimi zmianami, które zatrzymywały linię na 15 minut.

 

Wyniki

Proces produkcyjny ukierunkowany na zapasy na poziomie zerowym, zmniejszenie ukrytych kosztów eksploatacji i poprawę wydajności materiału o ponad 30%. Firma może skrócić czas reakcji klienta do zaledwie 4 godzin dostawy ze względu na większą elastyczność, a także może zmniejszyć obciążenie środowiskowe firmy.

 

 Specyfikacja

 

Machine PCB Component

Częstotliwość drukowania    
1.080.000 DPH


Platform
Gantry XY, 3g
DSP


Weight
1.600 kg
3.530 lbs


Media
Solder pastes
SMT adhesive

Max board size     
510 x 580 mm**
 

Min dot size
215 um*
 

Max dot size
600 um*
 

Board types
Rigid
Flexible
Stretchable
 

Components     
BGA
QFN
QFP
POP
3D cavities
Lead frame
Pre-mounted
Pin-in-Paste
Broadband
Flat chips 

* Minimalny i maksymalny rozmiar kropki zależy od wybranego typu wyrzutnika i pasty / kleju

** Dłuższe deski można przenosić za pomocą przenośników zewnętrznych

 Broszury

ab59821 my700 brochure april 20172
MY700 brochure
 
ab59823 my700 jp jd jx specification flyer nov 20172
MY700 Specification

 

Twój najlepszy partner

Mając ponad 40 lat w branży elektronicznej i wyjątkową pozycję na rynku, możesz na nas liczyć. Rozumiemy szybkie zmiany na rynku i mamy silną obecność lokalną w ponad 50 krajach, aby pomóc naszym klientom. Dostarczamy technologie, które są przyszłościowe i są poświęcone naszej misji i naszym klientom.


 
Wyników na stronie: 25 50 75
Strona

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Maszyny i materiały do elektroniki

Materiały do elektroniki

Jerzy Ziółkowski

+48 606-893-910

Rafał Przegaliński

+48 605-548-484

Maszyny i urządzenia

Aleksander Jaświec

+48 603-411-677

Tomasz Bińkowski

+48 609-743-474