Kategorie
Filtry

Napełniacze do tworzyw sztucznych, polimerów - dystrybutor C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o.

Kauczuk jest materiałem wieloskładnikowym. Obok elastomerów, które stanowią podstawę mieszanek kauczukowych, ważnym dodatkiem są też napełniacze. Ich podstawowym zadaniem jest zwiększenie objętości i masy mieszanki. Dodatkowo korzystnie wpływają one na właściwości przerobowe i umożliwiają nadawanie wulkanizatom pożądanych właściwości fizycznych.

Napełniacze są substancjami organicznymi lub nieorganicznymi, których cząsteczki mają określoną wielkość. Najczęściej w tej roli stosuje się odmiany sadzy, różniące się nie tylko strukturą, ale i wielkością cząstek oraz aktywnością. W efekcie mają nieco inne oddziaływanie na właściwości wyrobów. Sadze są wykorzystywane jako napełniacze do mieszanek w czarnym kolorze. Natomiast do kauczuków o jasnych barwach stosuje się krzemionkę syntetyczną. Oba te produkty są napełniaczami aktywnymi lub wzmacniającymi, ponieważ zwiększają wytrzymałość gumy na rozciąganie. Natomiast do nieaktywnych zaliczają się węglan magnezu, talk, siarczan baru, kreda strącana czy kaolin. Do rzadziej wykorzystywanych zaliczają się też żywice butadienowo-styrenowe, fenolowe oraz polimery.

C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem napełniaczy do tworzyw sztucznych, polimerów oraz firmą w zakresie doradztwa technicznego oraz dostaw nowoczesnych substancji chemicznych, bezpośrednio od sprawdzonych producentów.
 


 
ProduktSkrócony opisGrupa produktów

Van Gel B

zagęstnik ogólnego stosowania i środek zawieszający do układów wodnych. Stabilizator lepkości w czasie przygotowania i składowania dyspersji. Dozowanie 0,15 – 0,30 na 100 phr dyspersji.NapełniaczeWięcej Zapytaj

Dixie Clay

twardy kaolin stosowany jako napełniacz wzmacniający dla NR, oraz kauczuków syntetycznych. Wypełniacz w mieszankach napełnionych sadzą.NapełniaczeWięcej Zapytaj
Wyników na stronie: 25 50 75
Strona 1

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Guma i tworzywa sztuczne

Andrzej Srogosz

+48 601-588-336

email kontaktowy do Andrzej Srogosz