Strona główna » Kosmetyki » Surfaktanty
Kategorie
Filtry
Surfaktanty

Surfaktanty w kosmetyce C.H. Erbslöh Polska Dystrybutor

Surfaktanty są grupą związków chemicznych o szerokim zastosowaniu w procesach produkcji różnych środków kosmetycznych, higieny osobistej, piorących, chemii gospodarczej, ale również farb i lakierów czy preparatów medycznych. Stosuje się je również w metalurgii, przemyśle tekstylnym, budowlanym, włókienniczym i wielu innych.

Wspólną cechą wszystkich surfaktantów jest ich zdolność do obniżania napięcia powierzchniowego cieczy. Preparaty wykorzystywane do produkcji kosmetyków i detergentów stanowią jedną z dwóch grup tych substancji. Są to związki o zróżnicowanej budowie chemicznej, z uwagi na którą wyróżnia się surfaktanty kationowe, anionowe, niejonowe oraz amfoteryczne. Przeznaczenie tych substancji jest również zróżnicowane zależnie od tego, jaką funkcję pełnią w konkretnym produkcie. Mogą to być środki dyspergujące, zwilżające, pianotwórcze, a także mogą być stosowane jako emulgatory lub solubilizatory. Zależnie od rodzaju przyspieszają rozpływanie cieczy, usuwają zanieczyszczenia, redukują lub wytwarzają pianę czy łączą lub separują wodę od oleju.

Firma C.H. Erbslöh Polska Sp. z o. o. już od ponad 20 lat jest dystrybutorem najlepszej jakości surfaktantów do kosmetyków na terenie Polski. Zapraszamy do skontaktowania się z nami. Poniżej prezentujemy przykładowe surfaktanty:

 
ProduktSkrócony opisGrupa produktów

SAPNOV™

INCI: Quillaja saponaria wood extractSurfaktantyWięcej Zapytaj

Sophogreen™ Plus

INCI: Water (and) Hydrolyzed Candida Bombicola Extract/Glucose/Rapeseed Acid Ferment ExtractSurfaktantyWięcej Zapytaj

Appygreen™ 812

INCI: Water (and) Decyl Glucoside (and) Xylose (and) Decyl AlcoholSurfaktantyWięcej Zapytaj
Wyników na stronie: 25 50 75
Strona 1

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Kosmetyki

Magdalena Wielgosz

+48 661-842-484

Magdalena Wielgosz kontakt

Dominika Kiełkiewicz-Wysokińska

+48 663-840-424

Dominika Kiełkiewicz kontakt

Marta Maroszek

+48 663-840-494

Marta Maroszek kontakt