Strona główna » Aktualności » Kleje przemysłowe » Producenci klejów przemysłowych

Producenci klejów przemysłowych

09-03-2021  |  Kleje przemysłowe Wśród producentów klejów przemysłowych, które znajdują się w ofercie C.H. Erbslöh, są firmy o znakomitej renomie wyspecjalizowane w produkcji konkretnych typów preparatów lub bardziej wszechstronne. Wśród liderów znalazła się marka Momentive, obejmująca głównie produkty wytwarzane na bazie silikonu. Dzięki globalnemu zasięgowi Momentive zaopatruje w swoje wyroby przemysł motoryzacyjny, lotniczy, kosmetyczny, budownictwo i wiele innych branż. 

Inny znany producent klejów przemysłowych, którego wyroby znalazły się w naszym asortymencie, to Panacol (obecnie Panacol-Elosol GMBH). Firma z siedzibą w Niemczech od 1978 roku zajmuje się produkcją preparatów klejących, zapraw, spoiw oraz narzędzi przeznaczonych do ich nanoszenia. Oferujemy też produkty marek takich jak merz+benteli ag, czy ELANTAS, wyspecjalizowanych w preparatach dla konkretnych branż. Zachęcamy do bliższego poznania asortymentu, jaki oferują ci producenci klejów przemysłowych:


 
 
Zobacz przykładowe produkty Panacol

Panacol to wiodący międzynarodowy producent klejów przemysłowych oraz klejów medycznych. Panacol oferuje szeroką gamę produktów, która obejmuje kleje UV, kleje strukturalne i kleje przewodzące do wielu różnych zastosowań. Jako członek Hoenle Group i jako partner producenta sprzętu UV Hoenle, Panacol oferuje również innowacyjne systemy utwardzania UV i UV-LED.


 
 
Zobacz produkty Momentive

Momentive powstało w październiku 2010 roku z połączenia Momentive Performance Materials Inc. i Momentive Specialty Chemicals Inc. (wcześniej znanej jako Hexion Specialty Chemicals Inc.). Dzięki dwóm głównym spółkom zależnym holding stał się światowym liderem w opracowywaniu wysokowydajnych żywic, silikonów przemysłowych i klejów przemysłowych oraz innych zaawansowanych materiałów. Momentive obsługuje kilka rynków, w tym motoryzacyjny, budowlany, dóbr konsumpcyjnych, elektronikę oraz eksplorację i produkcję pól naftowych.


 
 
Zobacz przykładowe produkty merz+benteli ag

Firma merz+benteli ag została założona w związku z przemysłem zegarmistrzowskim: w 1918 roku dwaj chemicy Walter Merz i dr Albert Benteli opracowali klej do nakładania materiału fluorescencyjnego na wskazówki i tarcze. Młoda firma wykorzystała swoje doświadczenie i wiedzę z pierwszych lat, aby opracować wodoodporny syntetyczny uniwersalny klej. W 1930 roku był gotowy na rynek: wprowadzono Cementit. Marka szybko stała się synonimem praktycznych, uniwersalnych klejów przemysłowych - a marka Cementit nadal jest powszechnie znana w biurach, domach i szkołach.

 
 
Zobacz przykładowe produkty Elantas

ELANTAS jest wiodącym producentem materiałów izolacyjnych i ochronnych, skupiającym się na globalnym przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Grupa ELANTAS oferuje kompleksowe portfolio emalii do drutu, żywic i lakierów impregnujących, żywic do odlewania i zalewania, elastycznych materiałów elektroizolacyjnych, materiałów do ochrony elektroniki, specjalistycznych powłok przemysłowych, produktów do drukowanej elektroniki, a także szeroką gamę narzędzi i materiałów kompozytowych.
 

Światowi liderzy w produkcji klejów przemysłowych


Kleje przemysłowe stanowią istotną grupę preparatów chemicznych, często wykorzystywanych w różnych branżach produkcji oraz usług. Bez tych substancji trudno byłoby wyobrazić sobie montaż czy dokonywane jakichkolwiek napraw. Klejenie jest jednym z najprostszych i najbardziej uniwersalnych sposobów tworzenia połączeń. Jego zaletą jest brak ingerencji w strukturę materiału w postaci otworów czy nacięć, niezbędnych np. przy skręcaniu lub nitowaniu. W efekcie powierzchnie pozostają nienaruszone, a materiał zachowuje swoje pierwotne właściwości.

Popularność, a przede wszystkim szeroki zakres zastosowań sprawia, że istnieje zapotrzebowanie na produkcję klejów o rozmaitych właściwościach i przeznaczeniu. Dlatego producenci klejów przemysłowych nieustannie pracują nad tworzeniem nowych kompozycji o jeszcze lepszych właściwościach i parametrach połączeń. Firmy te opracowują innowacyjne technologie, które są realizowane za pośrednictwem nowoczesnych maszyn oraz zautomatyzowanych linii. Takie wyposażenie jest niezbędne ze wzglądu na konieczność precyzyjnego dozowania składników oraz utrzymywania bardzo specyficznych warunków np. temperaturowych.