Strona główna » Kosmetyki » Surowce kosmetyczne zamknięte w sferach
Kategorie
Filtry

Surowce kosmetyczne zamknięte w sferach

Jednym z założeń działania kosmetyków jest poprawa efektów wizualnych. Kremy, szampony czy balsamy nie tylko mają dostarczać skórze i włosom cennych składników odżywczych. Ich stosowanie ma też poprawiać koloryt skóry czy dodawać jej blasku. Osiągnięcie takich efektów za pomocą tradycyjnych składników jest nie tylko trudne, ale niekiedy też niemożliwe. Dlatego opracowano nowoczesne technologie wytwarzania surowców kosmetycznych w postaci mikrogranulek. W ich skład wchodzą substancje takie jak mikroceluloza, mannitol, xylitol, laktoza, a także różne dodatki – substancje zapachowe, pigmenty, związki nierozpuszczalne w wodzie. Kuleczki 3D stanowią system nośników wizualnych, dzięki którym pigmenty, substancje aktywne czy inne składniki preparatów są uwalniane w sposób kontrolowany i zapewniają znacznie doskonale efekty działania. Technologia Unispheres & Unishapes pozwala na załadowanie do sfer nie tylko pigmentów, ale też olejków eterycznych, ekstraktów roślinnych, substancji czynnych, brokatów, witamin i wielu innych.

Technologia Spherulite

Wielowarstwowa (warstwy hydrofilowe na przemian z hydrofobowymi) mikrokapsuła pozwalająca wprowadzić w głąb skóry substancje aktywne. Pozwala nam to na zwiększenie biodostępności substancji aktywnych, ich stabilizację jak i poprawę jakości i efektywności finalnego produktu. Substancje aktywne są uwalniane stopniowo działając w dłuższym przedziale czasu.

Spherulte R10 – mikrosfera zawierająca w sobie Retinol. Zaawansowana technologia Spherulite umożliwia stabilizacje wewnątrz jej struktury retionolu. Nie jonowa sfera dociera do głębszych warstw skóry. Stopniowe uwalnianie substancji aktywnej zapewnia długi jej czas działania bez efektru podrażnienia jaki mógłby wystąpić przy Retinolu. Działanie Anty-aging, anti-Wrinkles.
W sferach Spherulite możemy zamknąć dowolne substancje i Witaminy, kwas salicylowy, kwas hialuronowy, niestabilne ekstrakty, Witaminy, A, E,C, oleje kwasy tłuszczowe.

Spherulte R10

 

Technologia Unispheres i Unishapes

Unishperes – sfery atrakcyjne wizualnie z witaminami.
Unispheres jest technologia, która pozwala na zamknięcie 40% pigmentów jak i do 10% substancji aktywnych w widocznych gołym okiem sferach w rozmiarach od 500 do 1500 μm.

Sfery te są nie rozpuszczalne w wodzie, w finalnym kosmetyku miękną pod wpływem wody w nim zawartej umożliwiając roztarcie sfery i wydobycie substancji aktywnej lub pigmentu. Sferty te rozcierają się całkowicie bez pozostawiania jakichkolwiek resztek na skórze. Unispheres są to suche, sferyczne kule składające się z Mannitolu, Laktozy, Xylitolu i Cellulozy mikrokrystalicznej.

Unishapes – sfery w technologi 3D, przybierajaące różnorodne kształty. Wysoce zaawansowana technologia gwarantuje powtarzalność kształtu i rozmiaru, brak pozostałości po aplikacji na skórze. Ciekawe kształty i bogata kolorystyka przykuwa uwagę i daje przyjemne odczucia wizualne.


 
Wyników na stronie: 25 50 75
Strona

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Kosmetyki

Magdalena Wielgosz

+48 661-842-484

Magdalena Wielgosz kontakt

Dominika Kiełkiewicz-Wysokińska

+48 663-840-424

Dominika Kiełkiewicz kontakt

Marta Maroszek

+48 663-840-494

Marta Maroszek kontakt