Strona główna » Kosmetyki » Naturalne barwniki
Kategorie
Filtry
Naturalne barwniki

Naturalne barwniki kosmetyczne

Kolory kremów, balsamów, szamponów do włosów czy kosmetyków do makijażu są ich ważnym elementem. Barwienie poprawia walory estetyczne, dzięki czemu stosowanie preparatu jest przyjemniejsze i bardziej komfortowe. W przypadku kosmetyków do makijażu barwniki stanowią ich podstawę, która pozwala na uzyskanie właściwego efektu.

W produkcji kosmetyków naturalnych nie jest pożądane stosowanie syntetycznych czy chemicznych środków barwiących. Dlatego ich alternatywę stanowią barwniki naturalne. Są to substancje pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Z ich udziałem produkuje się również szminki, pudry, lakiery do paznokci, olejki do opalania i kąpieli oraz wiele innych preparatów o szerokim przeznaczeniu.

Wśród naturalnych barwników kosmetycznych wyróżniają się zielony chlorofil, żółte, pomarańczowe i czerwone karotenoidy, flawony o barwach od żółtej, aż do pomarańczowej oraz antocyjany. Naturalne barwniki są pozyskiwane z roślin takich jak dynia, pomidor, nagietek lekarski, rokitnik, dzika róża, marchew, szpinak czy kukurydza. Poza właściwościami koloryzującymi mają też inne zalety.

C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o. jest dystrybutorem surowców i półproduktów kosmetycznych, który od ponad 20 lat współpracuje zarówno z małymi, jak i dużymi firmami przemysłu kosmetycznego - jako dystrybutor dostarczając im potrzebne ilości różnego typu barwników kosmetycznych. Jeśli zajmują się Państwo produkcją kosmetyków, zachęcamy do zapoznania się z naszą różnorodną ofertą, chętnie odpowiemy również na wszystkie pytania.

 

Barwniki naturex 900


 
Wyników na stronie: 25 50 75
Strona

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Kosmetyki

Magdalena Wielgosz

+48 661-842-484

Magdalena Wielgosz kontakt

Dominika Kiełkiewicz-Wysokińska

+48 663-840-424

Dominika Kiełkiewicz kontakt

Marta Maroszek

+48 663-840-494

Marta Maroszek kontakt