Strona główna » Aktualności » Kosmetyki » Omegablue ® upcykling z dzikich jagód dla zaawansowanej naprawy skóry

Omegablue ® upcykling z dzikich jagód dla zaawansowanej naprawy skóry

18-03-2021  |  Kosmetyki Omegablue® upcykling z dzikich jagód dla zaawansowanej naprawy skóry
Nowość Givaudan Active Beauty - składnik kosmetyczny Omegablue® stworzony z upcyklingowanej dzikiej czarnej jagody (Vaccinium myrtillus ), który w zaawansowany sposób przyczynia się do naprawy skóry redukując uszkodzenia bariery lipidowej.

Jagody, tradycyjnie używane w przemyśle spożywczym do produkcji soków i cukru, są również niesamowitym źródłem antocyjanów uzyskiwanych z miazgi i skórki owoców dla przemysłu suplementacyjnego i farmaceutycznego. Ponadto drobne pestki jagód zawierają do 20% kwasu linolowego (omega-6) i α-linolenowego (omega-3) w optymalnych proporcjach; te związki znane są ze swoich właściwości poprawy nawilżenia i funkcjonalności barierowej skóry.

Redukcja odpadów jest dziś nowym zrównoważonym standardem, konsumenci oceniają swoje codzienne czynności, aby przyczynić się do ogólnego zminimalizowania ilości odpadów. W rzeczywistości konsumenci kosmetyków już teraz działają w tym kierunku, ponieważ produkty kosmetyczne zawierające składniki pochodzące z recyklingu lub upcyklingu są atrakcyjne dla 69%  z nich, głównie w Brazylii (80%) i Chinach (74%).

 

Właściwości Omegablue®:


Zapobiega wysuszaniu, podrażnieniom, łuszczeniu się skóry i innym zaburzeniom spowodowanym uszkodzeniem bariery lipidowej. Doskonale nawilża oraz regeneruje skórę.
Polecany również do produktów do pielęgnacji włosów, działa łagodząco na skórę głowy.
 

Zastosowanie:

 
  • Kosmetyki dermatologiczne, 
  • Kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci,
  • Pielęgnacja włosów i skóry głowy,
  • Produkty dla skóry wrażliwej oraz skóry dojrzałej.
INCI: Vaccinium myrtillus seed oil
Pochodzenie: Ekstrakcja roślinna
Konserwanty: Brak
Rekomendowane dozowanie: 2-10%
Natural origin index (ISO 16128): 1
Posiada certyfikat vegan oraz cosmos

Po więcej szczegółowych informacji na temat surowca zapraszamy do skontaktowania się z działem surowców kosmetycznych! ☺

Process Omegablue