Branża kosmetyczna wkracza w nową erę oceny ochrony przeciwsłonecznej! Dzięki wieloletnim badaniom i zaangażowaniu ekspertów oraz specjalistów ds. normalizacji, udało się opracować pierwsze alternatywne metody referencyjne oznaczania SPF.
Na finalnym etapie prac jest metoda Double Plate Method (DPM), czyli ISO/FDIS 23675 – Kosmetyki – Metody badań ochrony przeciwsłonecznej – Oznaczanie współczynnika ochrony przeciwsłonecznej (SPF) in vitro.
To innowacyjne podejście do testowania SPF, które może całkowicie zmienić sposób oceny skuteczności filtrów UV.
Dlaczego to takie ważne?
Warto zauważyć, że kremy przeciwsłoneczne stały się absolutnym must-have w codziennej pielęgnacji skóry.
Jakie są zalety metody Double Plate Method (ISO/FDIS 23675):
W kontekście zbliżających się nowych regulacji chcielibyśmy przypomnieć, że w ofercie C.H. Erbslöh Polska Sp. z o.o. Surowce Kosmetyczne znajdziecie wiele surowców o właściwościach antyoksydacyjnych, które są niezwykle istotne w przypadku działania promieniowania UV na skórę. Trendy kosmetyczne coraz bardziej skupiają się na ochronie przed promieniowaniem UV, podkreślając znaczenie profilaktyki i zdrowego wyglądu skóry. Kremy z filtrami nie mają już spełniać jedynie funkcji ochronnych, ale również pielęgnować - muszą dbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry i jej barierę hydrolipidową.
Jedną z naszych propozycji wzbogacenia formulacji kosmetyków przeciwsłonecznych jest mieszanina Panthenyl Triacetate, Ethyl Linoleate, Oleyl Alcohol Tocopherol, która wykazuje działanie ochronne na lipidy i białka ludzkiej skóry przed utlenianiem, dzięki czemu stymuluje redukcje rumienia, przebarwień i powstawanie zmarszczek.
Z niecierpliwością czekamy na oficjalną publikację normy – rok 2025 zapowiada się przełomowo!